PUR VAHT

MIS ON PUR VAHT?

Polüuretaanvaht ehk PUR vaht on kahekomponendiline isolatsioonivaht, mida võib kasutada nii soojapidavuse tagamiseks kui ka külmkambrite isolatsiooniks. Vahtu paigaldatakse spetsiaalse masinaga pritsides.

PUR isolatsioonivaht on tänapäeva tõhusaim vahend hoonete soojustamiseks vundamendist katuseni. Õhu liikumine soojustusmaterjali sees on peamine termoisolatsiooni halvendaja. Vahu eeliseks võrreldes üldtuntud soojustusmaterjalidega on selle omadus reaktsiooni tulemusel paisuda, täites nii ka väikseimad praod ja tühimikud soojustatavas pinnas.

PUR vaht nakkub hästi erinevate pindadega ning moodustab pinnale pritsides liitekohtadeta ühtse terviku, vähendades seeläbi külmasildu ja stabiliseerides hoone konstruktsioone. Soojustus püsib aja jooksul stabiilsena, ei vaju alla, tõmbu kokku ega nihku paigast.

Võrreldes traditsiooniliste soojustusmeetoditega on PUR vahuga soojustamine oluliselt kiirem ja kliendi jaoks mugavam – objektil mingeid materjale ei ladustata ning töö saab sõltuvalt soojustatava pinna suurusest tehtud keskmiselt 1-2 päevaga.

PUR vahud jagunevad kahte põhilisse gruppi – suletud ja avatud pooridega vahud.

SULETUD POORIDEGA PUR VAHTvundamendi soojustus pur vahuga

Suletud pooridega PUR vahu eeliseks on selle tugevus ja veekindlus, mistõttu on seda tüüpi isolatsioonivaht ideaalne soojustamaks erinevaid vundamente, kiviseinu, mahuteid, angaare jpm.

Kuna suletud pooridega vaht ei lase läbi tuult, ei vaja see lisaks tuule- ja aurutõkke paigaldamist, mis omakorda aitab hoida kokku ehituskuludelt.

AVATUD POORIDEGA PUR VAHTpur vaht

Avatud pooridega PUR vaht on suletud pooridega vahuga võrreldes kergem ja kohevam. Vahu mikropoorne struktuur laseb veeaurul liikuda, kuid ei seo vett endasse, tagades sellega piisava veeauru läbilaskvuse.

Avatud pooridega isolatsioonivaht sobib hästi puitkonstruktsioonist seinte ja katusealuste soojustamiseks, kuna jätab puidule võimaluse mängida ilma, et isolatsioonikihti tekiksid aja jooksul praod.

Avatud pooridega vaht on ka suurepärane heliisolaator, mistõttu on soovitav seda kasutada ka siseseintes ja vahelagedes.

PUR VAHU EELISED:

  • vähendab külmasildu
  • täidab praod ja tühimikud
  • tuulekindel
  • heli isoleeriv
  • ei vaju ega pragune
  • kiire paigaldus

Vajad lisaks soojustusele uut katust, fassaadi või hoopis juurdeehitust? Tutvu meie poolt pakutavate teiste teenustega siin

Lisaks pakume võimalust finantseerida ehitus- ja renoveerimistöid LHV järelamksu abil. Tutvu võimalustega ja täida taotlus