KKK
Avatud pooriga PUR vaht on elastsem ja hingavam, sobides ideaalselt siseseinte ja vahelagede isoleerimiseks. Suletud pooriga PUR vaht on seevastu tihedam ja tugevam, pakkudes paremat soojapidavust ning niiskuskindlust. See on ideaalne valik välisseintele, katustele ja vundamendile.
Suletud pooriga PUR soojustus sobib eelkõige pindadele, mis vajavad tugevat niiskus- ja aurutõket, nagu vundamendid, välisseinad, lamekatused ja põrandad. Selle kõrge tihedus ja madal soojusjuhtivustegur (λ) muudavad selle tõhusaks lahenduseks ka karmides ilmastikutingimustes. Kuna vaht moodustab tugeva ja tiheda kihi, aitab see hoida hoone energiatõhusana aastaid.
Avatud pooriga PUR soojustus on suurepärane valik siseseinte, lagede ja pööningute jaoks. Tänu oma hingavusele aitab see vältida kondensatsiooni ja hallituse teket. Lisaks on see kergem ja elastsem kui suletud pooriline vaht ning summutab ka heli.
Jah, kihi paksus sõltub sellest, kas tegemist on avatud- või suletud pooriga PUR vahuga. Avatud pooriga vahu puhul on optimaalne kihipaksus tavaliselt 150–250 mm, kuna see on madalama tihedusega. Suletud pooriga PUR soojustuse puhul piisab sageli juba 50–100 mm kihist, et saavutada tõhus soojapidavus ja niiskustõke. Täpne paksus määratakse vastavalt hoone eripäradele ja nõuetele.